• 10.7.2011

  Rok po otevření naučné stezky můžeme trochu hodnotit. Technický stav stezky je dobrý. Po první zimě je vidět, že materiál panelů dostal zabrat, ale jednu či dvě zimy ještě vydrží, aniž by se panely musely vyměnit. Technický stav naleznete ve fotogalerii.

  Z ohlasů ale i názorů turistů přímo na místě stezky víme, že stezka se líbí. Splňuje svou funkci naučné stezky, přináší informace, které by se návštěvník těžko dozvěděl jinde, dokresluje charakter místa, kam se lidé vydávají ve svém volném času a pomáhá jim poznat blíže prostředí, kde se pohybují.

 • 28.8.2010

  Založili jsme "Fond oprav", tedy možnost poslat nám peněžní dar a podílet se tak na každoroční údržbě naučné stezky. Podrobnosti zde!

 • 21.8.2010

  Navštívili jste naši stezku a zaujala vás rodina Latzelů do té míry, že byste byli ochotni pro tuto tématiku něco udělat? Jste společnost, která se dlouhodobě dárcovstvím zabývá a sponzoring pro vás není sprosté slovo? Říkáte si, co takhle věnovat energii, čas, peníze do něčeho opravdu užitečného?

  Spolu s jesenickými historiky bychom rádi vydali monografii, která tuto tématiku bude zpracovávat. Myslíme si, že v regionu, kde byly přetrhány historické vazby, je obnovení historického povědomí a  kořenů důležité. Chceme tyto souvislosti zachovat nejen pro nás, ale především pro naše budoucí generace.

  Hledáme proto partnery pro vydání monografie a budeme vděčni za jakýmkoliv způsobem nabídnutou pomocnou ruku!

 • 20.8.2010

  Fotogalerii z otevření naučné stezky naleznete zde.

 • 10.8.2010

  Zveme vás na oficiální otevření nové naučné stezky! 14.8., 10:00 - sraz u kapličky v blízkosti nádraží ČD v obci Vápenná. V plánu máme projít spolu s dalšími zájemci celou trasu naučné stezky, tedy od nádraží ČD Vápenná až do Horní Lipové k penzionu Pod smrkem.

 • 6.6.2010

  Máme hotové všechny tabule naší naučné stezky!! Nyní nás čekají poslední jazykové úpravy a závěrečný tisk, instalace v terénu a slavnostní otebření! Budeme vás informovat.

 • 3.6.2010

  Nové články v novinách o naučné stezce. Přečtěte si zde.

 • 17.1.2010

  Přidány nově vytvořené panely naučné stezky - zde. K dnešnímu dni máme hotovy 6 panelů z celkového počtu 8 + jeden úvodní panel. Bohužel nám chybí komentáře a názory od návštěvníků našich stránek, které by nám umožnily na tabulích dále pracovat a vylepšovat je. Napiště nám komentář k jednotlivým tabulím. Každý kdo nám pošle nápad na vylepšení tabulí, který bude následně zapracován, bude zmíněn na úvodní tabuli jako spolutvůrce naučné stezky. Tak neváhejte, nestyďte se, a napište nám svůj názor!!

 • 30.10.2009

  Nová anketa v pravém panelu odkazů, hlasujte !

 • 25.10.2009

  Podali jsme přihlášku do grantového kola na podporu neziskových organizací pro rok 2010 na MŽP - žádáme o finanční podporu na dokončení naučné stezky. Doufáme, že letos budeme úspěšní a díky podpoře z MŽP budeme moci naučnou stezku na jaře dokončit.

 • 25.10.2009

  Přidán odkaz na zajímavosti v okolí naučné stezky. Podívejte se zde.

 • 24.10.2009

  Byla přidána tabule č. 3 a aktualizovány tabule č. 1 a 2. Podívejte se zde.

 • 19.9.2009

  Dokončili jsme první fázi tvorby německo-českého slovníku místopisných názvů v Rychlebsku. Slovník nyní obsahuje jakýsi základ, na který bychom chtěli nabalovat další a další názvy, na které budeme postupně přicházet. Budeme rádi, když se i vy budete podílet na tvorbě tohoto slovníku a přispějete nějakým názvem z vašeho bydliště, které není všeobecně známé, ale v historii se užívalo.

 • 19.9.2009

  V Jesenickém týdeníku vyšel článek o připravované naučné stezce Latzelova stezka krasem Rychlebských hor. Podívejte se zde.

 • 14.8.2009

  Připravujeme pro vás rozsáhlý slovník německých a českých místopisných názvů v regionu Rychlebských hor a Jesenicka. Většina názvů jsou již dávno zapomenuta, řada míst již neexistuje, proto si myslíme, že oživení těchto názvů může pomoci lidem, kteří se o historii této oblasti budou zajímat a budou na německé názvy narážet v archivních materiálech. Slovník budeme doplňovat postupně, neboť obsahuje velké množství hesel. Podivejte se zde.

 • 14.8.2009

  Byla aktualizována tabule č. 1, podívejte se na její současnou podobu a pošlete nám váš názor na ni.

 • 14.8.2009

  Odjíždíme na dovolenou, pokud bychom vám neodpovídali na dotazy nebo připomínky, tak vězte, že to uděláme, jakmile budeme zpátky, což bude na konci srpna. Zatím přejeme všem návštěvníkům našich stránek příjemné strávení zbytku léta a hodně navštívených naučných stezek!

 • 14.8.2009

  Celkový počet tabulí se změnil z 9 na 8. Původní tabule číslo 3 a 4 jsme sloučili do jedné. Tato tabule se bude zabývat historií vápenictví ve Vápenné. Už ji máme téměř dokončenou, ale její zveřejnění proběhne až na začátku září, kdy budou hotové i nezbytné překady do anglického a polského jazyka.

 • 13.8.2009

  Pracujeme na dalších tabulích naučné stezky. Nicméně protože se naučné stezce věnujeme ve svém volném čase po práci, nepostupují práce tak rychle, jak bychom si přáli a jak by si to naučná setzka zasloužila. Pokud byste nám chtěli pomoci jakýmkoliv způsobem, obraťte se na nás.

 • 12.8.2009

  Děkujeme za vaše komentáře, nápady a připomínky, které jste nám zaslali po zveřejnění našich stránek a prvních dvou tabulí naučné stezky.
  Mezi nejdůležitější připomínky patří:

  1. Méně textu více obrázků

  2. Gramatické hrubky, překlepy apod...

  Budeme se snažit, tam kde to půjde, vaše připomínky zapracovat a upravit tabule tak, aby jste byli spokojeni!